Doctor Battery

BIHON

Toamna Oradeana 2014
03-12.10.2014

http://www.oradea.ro/pagina/festivalul-toamna-oradeana

 

Vineri 3 octombrie 2014 – Deschiderea Toamnei Orădene 2014

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

- ora 1930 – Concert în aer liber susţinut de Ansamblul Folcloric CRIŞUL

- ora 2000 – Concert în aer liber susţinut de PROVINCIALII

- ora 2120 – Concert în aer liber susţinut de ANGELA RUSU

 

Sâmbătă 4 octombrie 2014

Întrecere sportivă – Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu (acces liber)

- ora 1200 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Înot, pentru elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

            - ora 1930 – Concert în aer liber susţinut de ELYON

- ora 2030 – Concert în aer liber susţinut de DJ K-LU

            - ora 2130 – Concert în aer liber susţinut de TIMPURI NOI

 

Duminică 5 octombrie 2014

Concurs de caricatură – Orăşelul Copiilor (acces liber)

- ora 1000 – Concurs de grafică şi caricatură pentru copii şi tineri

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

            - ora 1930 – Concert în aer liber susţinut de DENISA MOŞINCAT

            - ora 2000 – Concert în aer liber susţinut de EMSTREET

            - ora 2040 – Concert în aer liber susţinut de MIHAI LIPAI

            - ora 2115 – Concert în aer liber susţinut de TAXI

 

Luni 6 octombrie 2014

Alte activităţi – Grădina Zoologică Oradea (acces liber)

- ora 900 – ora 1800 – Acces gratuit la Grădina Zoologică

Întrecere sportivă – Baza Sportivă Tineretului de la Liceul LPS Bihorul (acces liber)

- ora 1300 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Atletism, pentru elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu

Spectacol de tradiţii folclorice în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

- ora 1400 – Spectacol de tradiţii folclorice interetnice susţinut de către elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

- ora 1800 – Program muzical susţinut de DJ GABRIEL M

Concert în Sala „Enescu – Bartók” – Filarmonica de Stat Oradea (acces cu bilet)

- ora 2000 – Concert în sală susţinut de MEZZOFORTE (ISLANDA)

 

Marţi 7 octombrie 2014

Întrecere sportivă – Baza Sportivă Tineretului de la Liceul LPS Bihorul (acces liber)

- ora 1300 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Fotbal, pentru elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu 

Activităţi omagiale – Sala fostei Case de Cultură a Municipiului Oradea (acces liber)

- ora 1700 – Festivitatea de acordare a denumirii „Florica Ungur” pentru Sala fostei Case de Cultură a Municipiului Oradea, din Piaţa Regele Ferdinand, nr. 4

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

 - ora 1800 – Program muzical susţinut de DJ CAMEL

Concert în Sala „Enescu – Bartók” – Filarmonica de Stat Oradea (acces cu bilet)

- ora 2000 – Concert în sală susţinut de BRÓDY JÁNOS (UNGARIA)

 

Miercuri 8 octombrie 2014

Întrecere sportivă – Baza Sportivă Tineretului de la Liceul LPS Bihorul (acces liber)

- ora 1300 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Fotbal, pentru elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu 

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

            - ora 1800 – Program muzical susţinut de DJ CHROM

Concert în Sala „Enescu – Bartók” – Filarmonica de Stat Oradea (acces cu bilet)

            - ora 2000 – Concert în sală susţinut de PASĂREA COLIBRI cu invitat special DAN ANDREI ALDEA

 

Joi 9 octombrie 2014

Întrecere sportivă – Parcul I. C. Brătianu (acces liber)

- ora 1300 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Streetball, pentru elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

- ora 1730 – Concert folcloric, susţinut de tinere talente de la Ansamblul Folcloric Florile Bihorului (solişti Gal Anamaria, Ivanov Rareş, Mandra Răzvan, Petcu Andreea, Sabău Georgiana), Bojan Adrian, Ansamblul Folcloric Nuntaşii Bihorului (solişti Berinde Roxana, Blaga Monica, Cartiş Alexandru, Dem Andrei, Popa Mihaela), Nemeş Romina, Ansamblul Folcloric Bihorul şi Ansamblul Folcloric Crişana (solişti Gherman Simona, Piscoi Ovidiu, Suciu Romina, Ştef Vlad, Urs Ioana)

Concert în Sala „Enescu – Bartók” – Filarmonica de Stat Oradea

            - ora 1900 – Concert simfonic susţinut de Orchestra Filarmonicii

Concert (lansare CD) – Sala fostei Case de Cultură a Municipiului (acces liber)

            - ora 2000 – Concert (lansare CD) în sală susţinut de CĂLIN POP

 

Vineri 10 octombrie 2014

Întrecere sportivă – Parcul I. C. Brătianu (acces liber)

- ora 1200 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Cross, pentru elevi ai unităţilor de învăţământ din municipiu

Simpozion expoziţional – Sala Mare a Primăriei Oradea (acces liber)

- ora 1200 – Simpozion expoziţional „Arta în tranşeele războiului” –dedicat împlinirii a 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial şi a 70 de ani de la eliberarea municipiului Oradea (12 octombrie 1944)

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

            - ora 1900 – Concert în aer liber susţinut de N.O.R.

            - ora 1950 – Concert în aer liber susţinut de ANA MARIA MIHĂIEŞ

            - ora 2010 – Concert în aer liber susţinut de BLAZZAJ

            - ora 2100 – Concert în aer liber susţinut de CONNECT-R

Concert în Sala „Enescu – Bartók” – Filarmonica de Stat Oradea (acces cu bilet)

            - ora 2000 – Concert în sală susţinut de CORINA CHIRIAC şi CĂTĂLIN CRIŞAN

 

Sâmbătă 11 octombrie 2014

Întrecere sportivă – Parcul Cetăţii - intrarea dinspre Calea Clujului (acces liber)

- ora 900 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Tir cu Arcul

Întrecere sportivă – Sala fostei Case de Cultură a Municipiului (acces liber)

- ora 1030 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Şah

Paradă şi reprezentaţii - formaţii de Muzici Militare din cadrul Ministerului Apărării Naţionale (acces liber)

- ora 1400 – Parada de prezentare a formaţiilor de muzică militară din Bucureşti, Constanţa, Bistriţa şi Oradea (Muzica Reprezentativă a Ministerului Apărării Naţionale – Bucureşti, Muzica Reprezentativă a Regimentului 30 Garda Mihai Viteazul - Bucureşti, Muzica Forţelor Navale – Constanţa, Muzica Militară a Garnizoanei Bistriţa, Muzica Militară a Garnizoanei Oradea – susţinută de către Şcoala de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră „Avram Iancu” Oradea), pe traseul str. Dunării – str. Republicii pietonal – Piaţa Regele Ferdinand – Piaţa Unirii – Platoul din faţa Primăriei Oradea (fiecare formaţie va susţine o scurtă reprezentaţie)

Festival al Muzicilor Militare – Parcul 1 Decembrie - zona de la statuie (acces liber)

- ora 1600 – Concert susţinut de către Muzica Reprezentativă a Ministerului Apărării Naţionale - Bucureşti

Festival al Muzicilor Militare – Parcul I. C. Brătianu (acces liber)

- ora 1600 – Concert susţinut de către Muzica Reprezentativă a Regimentului 30 Garda Mihai Viteazul - Bucureşti

Festival al Muzicilor Militare – Parcul Nicolae Bălcescu (acces liber)

- ora 1600 – Concert susţinut de către Muzica Forţelor Navale - Constanţa

Festival al Muzicilor Militare – Parcul Magnoliei (acces liber)

- ora 1600 – Concert susţinut de către Muzica Militară a Garnizoanei Bistriţa

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

- ora 1900 – Concert în aer liber susţinut de Grupul Muzical LUSCYNIA de la Palatul Copiilor şi Elevilor Oradea

- ora 2000 – Concert în aer liber susţinut de JESSIE BANEŞ

- ora 2020 – Concert în aer liber susţinut de LORA

- ora 2100 – Concert în aer liber susţinut de SORE

- ora 2200 – Concert în aer liber susţinut de CULTURE BEAT feat TANIA EVANS

 

Duminică 12 octombrie 2014

Întrecere sportivă – Parcul Cetăţii - intrarea dinspre Calea Clujului (acces liber)

- ora 900 – Cupa Toamna Orădeană 2014 la Tir cu Arcul

Alte activităţi – Turnul Primăriei Oradea (acces liber)

- ora 1230 – ora 1900 – Acces gratuit în Turnul Primăriei

            - ora 1930 – Retragerea cu torţe a cadrelor militare din Bucureşti, Constanţa, Bistriţa şi Oradea, pe traseul Parcul Traian – Strada Republicii (Pietonală) – Piaţa Regele Ferdinand – Strada Independenţei – Intrare în Parcul 1 Decembrie (la statuie)

Concert în aer liber – Parcul 1 Decembrie (acces liber)

            - ora 2000 – Concert în aer liber susţinut de MAXIM

             - ora 2040 – Concert în aer liber susţinut de ELENA GHEORGHE

            - ora 2140 – Concert în aer liber susţinut de DELIA

            - ora 2220 – Concert în aer liber susţinut de 3 SUD EST

            - ora 2300 – Spectacol cu focuri de artificii şi efecte speciale

            - ora 2315 – Închiderea oficială a Toamnei Orădene 2014


Ziua Orasului 12.10.2014



Acasa Contact Despre noi Parteneri
  tvexpert.ro